Novinky 2013

 

7. 11. 2013

IDS Praha 2.11.2013 rozhodce: Jursa

Cassovia Copyright Buona casa, třída mladých

Posudek: Fena jemnější kostry, jemnější hlavou, dobrá horní i dolní linie, dobře zaúhlená, hůře se předvádí

Hold Marley neměla svůj den a oprávněně dostala VÝBORNOU 1, opravdu se nechtěla předvádět, neměla svůj den, možná to bylo i tím, že strejda Sorbonne ji dal několikrát ocasem přes očičko, tak pořád žmurkala a měla ho krvavé.

Výborná 1 (bez titulu)

Brown Coffee Buona casa, třída pracovní

Posudek: Fena středně silné kostry s výbornou hlavou, dobrá horní i dolní linie, dobře zaúhlená, dobrá v pohybu

Coffee se nám hold zlepšila o 100%, až sama žasnu jak se změnila a jak se krásně předváděla, v kruhu se chovala jako doma.

VÝBORNÁ 1, CAC!!! Coffee načala ŠAMPIONÁT KRÁSY ČESKÉ REPUBLIKY!

 

IDS Praha 3.11.2013 rozhodce: Fialová

Cassovia Copyright Buona casa, třída mladých

Posudek: chrup úplný skus nůžkový, méně výrazný kohoutek, mechanika pohybu dobrá, zaúhlení obou párů končetin bez vady, klidná povaha!

CAJC, BOJ!!!!

Marley hodně pomohlo, že jsme si spolu před posuzováním zkusili kruh, a nejvíce ji pomáhá, když ji při běhu tleskám, hold ta naše opice asi potřebuje potlesk

 

Brown Coffee Buona casa, třída pracovní

Posudek: Chrup úplný, skus nůžkový, výrazná fenčí hlava, suchý dlouhý krk, správná horní i spodní linie, výborná mechanika pohybu s dlouhým prostorným krokem. Výborná prezentace!

Výborná 2, Res.CAC!!!

 

Víkend byl pro nás velmi úspěšný! Nejbližší výstava kam se chystáme je NITRA, kde se bude vystavovat jen Marley, jelikož Coffee potřebuje titul až z dalšího roku, takže bude jen fandit! :) 

 

30.9.2013

Nečekaně jsme se o víkendu vydali s Coffee na Všestranné zkoušky ohařů!!!

Bylo to velmi rychlé rozhodnutí, jelikož jsme nepočítali, že se uvolní místo. S Coffee jsme přes měsíc netrénovali, skrz hárání. Byla jsem na vážkách, jestli riskovat, její hormonální rozpoložení a netrénování, nakonec jsem si řekla, že to risknu, že o nic nejde, alespoň si to vyzkoušíme.

První den 28. 9. probíhal v Bílovicích nad Svitavou, kde se posuzoval les. Prostředí nádherné! Coffee dobře naladěná!  Prostě paráda!

Vylosovali jsme si číslo 12, ve skupině jsme byli s výmaračkou, a dvěma fousky.

První disciplína byla ohrádka, kde si Coffee šla k lišce jako baletka, ladným krokem. Lišku si očuchala od hlavy až k patě, vzala do mordy a pelášila ke mě! Známka 4! No pravda, když jsem viděla ten začátek, jak si lážo plážo k ní jde, tak jsem byla jako na trní! Naštěstí mě děvčice nezklamala!

Následoval klid na stanovišti, Coffee byla klidná s pořád upřeným pohledem na mě! Což také rozhodčí hodnotili se smíchem, že kdyby byla pes, tak by řekli, že je do mě zamilovaný.

Dále jsme šli na hledání v houštinách,které jsme si dali na zkouškách rovnou jako naši premiéru :D Coffee předvedla chuťové a svižné hledání, jen bohužel, několikrát si mě přišla překontrolovat, proto známka 3!

Slídění v lese, bylo také naše poprvé! Které rozhodčí se smíchem a slzami v očích hodnotili jako Mozartova symfonie, že tak sladěného psa s pánem nikdy neviděli, což nám bylo i trošku na škodu. Známka 3!

Šoulačka byla výborná, hodnocena známkou 4! Na barvu jsme nastoupili krásně, rozvážně, s nosem pěkně dole- známka 4!

Vlečka zajíce, lišky, plus pohozena, netřeba se zmiňovat- za 4 :) Jen snad, že liška byla fakt kusanec, a nevěřili ji, že ji z vlečky přinese…

Tímto nám první den skončil a my velmi spokojené, s úsměvem na tváři jeli domů! 

V neděli 29. 9. jsme měli sraz v Těšanech, kde jsme se dověděli, kdo pojede na velké pole, malé pole a vodu. K mému strachu jsme si vytáhli samozřejmě vodu, což jsem fakt z rána nechtěla, protože byla kosa jako z nosa.


První disciplína byla ochota na vodě, která mi hned zkazila náladu, Coffee si tam šla jako lady, nechtělo se ji plavat, když jsem ji několika razantními poveli donutila, tak si plavala jak se ji chtělo, asi naschvál, takže zaslouženě známka 2.

Přesunuli jsme se na dohledávku kachny v rákosu, kde práce byla rychlá a excelentní, známka 4.

Hledání v rákosu, byla moje noční můra, nakonec to dopadlo výborně! Coffee krásně hledala, známka 3 - jelikož nechodila moc do pravé strany.

Vodu jsme teda zvládli! Následovalo velké pole!

Velké pole začalo pohozenou pernatou na viděnou, kde byla Coffee hodnocena slovy paráda za 4!

Následoval společný hon, Coffee bohužel moc neběhala, pořád sledovala mě, přikládám to tomu, že jsme nikdy společný hon pořádně nedělali, a byla z toho taková vyvalená, takže známka 2.

Naštěstí na samostatné hledání si to Coffee napravila, takže samé 4ky i z klidů před srstnatou a pernatou :)

Čekalo nás poslední a to malé pole, kde byla vlečka pernaté, tam si Coffee pokazila známku na 3, jelikož lelkovala, co tam pán na stoličce zrovna dělá :) takže za druhé nasazení 3. Ztracená na pernaté za 4, super práce! Ztracená srstnatá byla zajímavější, Coffee dohledala a kukala na mě, pak vzala a přinesla, takže snížená známka 3! 

V tu chvíli mi spadl kámen ze srdce! Vytěšovali jsme se s Coffee tak moc, že mi hlavou práskla do brady a já si prokousla jazyk :D 

Takže Coffee úspěšně složila Všestranné zkoušky ohařů v I. ceně s počtem bodů 449!!!

Jsme na naši rezavou holčičku velmi pyšní! Vzhledem k okolnostem jsme dopadli mooooc dobře!!!

 

17.9.2013

Po delší době přidáváme aktualitku. Co se u nás celou sezónu dělo, nedělo.

Coffee se celou sezónu připravovala na lesní zkoušky a speciální zkoušky z vodní práce, které nám bohužel nevyšli skrz dovolenou ve Splitu. Coffee: Před Splitem si panička netroufala nastoupit někam na zkoušky, nemyslela si, že vše perfektně umím, ale já bych to zvládla levou zadní :) A tak jsme trénovali celé léto a rozhodli se, že se vydáme na Memoriál Stanislava Hloucha, který se konal ve vedlejší vesnici. Připravené jsme byli obě dvě, jak psychicky, tak fyzicky ale to bychom nebyli my, kdyby se nám zase něco nepokazilo…. Den před zkouškami se Coffee rozhodla, že začne hárat. Tím pádem tahle sezóna je pro nás ukončená bez zkoušek :( Nedá se nic dělat, budeme se alespoň těšit na hony, které nás letos neminou!

Marley měla sezónu kravinek. Jen vymýšlela kde, co roztrhá, najde a pochlubí se…. (někdy to bohužel odnesl i ovladač od Tv).  Pevně doufáme, že už dostala rozum a bude to hodná Vizsla jako byla a je Coffee :)

 Jinak je Marley velmi chuťová, krásně používá nos, vystavení má krásně pevné (a to na zajícovi), takže si myslíme, že příští rok to vlohy jistí a na podzim i Podzimní zkoušky. Přes zimu se bude děvčátko učit aport a na jaře se do toho vlítne po hlavě :)

 

3. 8. 2013

Dovolená v chorvatsku a Split 4 summer night dog snows!!! 

 

V neděli 21. 7. 2013 jsme se vydali s celou bandou ryšavců směr Chorvatsko – Seget donji! Pesani celou cestu prospali, stačila jim na čůrání 3x zastávka. Zvládli to bravurně! Ubytování bylo perfektní, majitelé objektu mají pejsky rádi, takže nebyl žádný problém. Z pláže pro lidi jsme si udělali Vizsla pláž. Nikomu pejsci nevadili, spíše jsme byli atrakce! Každý si užíval dovolenou po svém! Ale to není to hlavní, skrz co jsme se do Chorvatska vydali… Ve Splitu se konala 4denní výstava psů, které jsme se zúčastnili!

 

 

Split 4 summer night dog shows:

25.7.2013

COFFEE: výborná 1, bez titulu

26.7.2013

COFFEE: CAC, R.CACIB

MARLEY: CAJC

27.7.2013

COFFEE: CAC

MARLEY: výborná 2

28.7.2013

COFFEE: CAC, R.CACIB

MARLEY: CAJC, Junior Best of Breed

 

 

Coffee je ŠAMPION KRÁSY CHORVATSKA!!

 

Marley se stala čekatelkou JUNIOR ŠAMPIONA CHORVATSKA!!

 

6.5.2013

Začala nám sezóna!

 Na foto: Společné vystavení a postoupení na pernaté!!!

 

25.4.2013

Národní výstava psů ostrava 13.4.2013!

Marley nastoupila do třídy mladých, v konkurenci dvou fenek. Jelikož poslední týdny máme s Marley problémy, je to slečna ničitelka a každý den nás něčím překvapí, tak jsme se ani nedivili co opice vymyslela na výstavě. (přikládáme to Marley k hárání, už by měla co nevidět ) Naší princezně se nechtělo vůbec ale vůbec běhat! Postoj docela šel a z toho důvodu si vysloužila VD. Zcela zaslouženě si myslím, ikdyž já bych to ohodnotila asi ještě hůře J Posuzoval pán Muller, z kterého jsme měli velký strach a ve finále jsme zjistili, že je to velmi příjemný chlapík! Budeme na něj jezdit s radostí!

Posudek: středně silná kostra, dobrá hlava, plnochrup nůžkový, suchý krk, jemně strmější zadní končetiny,výborná spodní línie, mírná povaha, srst standart.

Jen tak mimochodem, Marley opravdu tento týden začala hárat! Snad dostane rozum a bude splachovací, jako byla předtím na výstavách J

Coffee nastoupila do pracovní třídy, v konkurenci také dvou fenek. A že bychom se tak krásně umístili, jsme ani nedoufali! Coffee si vyběhala res.CAC!!! Udělala nám radost holka rezavá, krásně se prezentovala, až jsem ji nepoznávala!

Posudek: středně silná kostra, dobrá hlava, suchý krk, plnochrup nůžkový, výborný pohyb, výborná hřbetní línie a úhlení, mírnější povaha, srst standart.

 

16.3.2013

Coffee oslavila své druhé narozeniny!

 

 

4.2.2013

Víkend DuoCacib Brno!

V sobotu nastoupila Coffee do mezitřídy s ještě jednou fenkou, kde si vybehala V2, res.CAC! S krásným posudkem!!!

Posudek: velmi hezká typická dvouletá fena, s ušlechtilou hlavou,korektním nasazením krku, dobrá horní linie, mohla by mít trošku delší hřbet, korektní postavení HK, dobře nasvalená bedra, paralelní postavení PK, výborné předvedení.

V neděli se šla předvádět na výstavu i Marley, kde byla v třídě dorostu také s jednou fenkou a vysloužila si Velmi Nadějný 1!

Posudek: dobré proporce hlavy, zuby odpovídající věku, dobrá linie horních a dolních končetin, dobrý pohyb

Coffee v neděli nastoupila do kruhu s 6ti fenkami, nedoufali jsme, že bychom se mohli tak krásně umístit, konkurence byla opravdu veliká! Coffee se ale krásně prezentovala, panička nebyla tolik nervózní, takže si vyběhala V3!!!

Posudek: velmi delikátní postoj, dokonalé proporce, dobrá hlava, jasnější oko, pravidelné zuby, dobrý hřbet, správně hluboký hrudník

Coffee - sobota

Za foto děkuji Pavla Mičulková, Kennel Tajemství karpat ;)

Na další výstavu se chystáme až v dubnu, takže holky budou mít chvíli oddech ;)

 

27. 1. 2013

O víkendu jsme byli na mezinárodní výstavě Wintershow v Trenčíně, kde nastoupila Marley do třídy dorostu se sestrou Cayenne a Corou. Marley se krásně prezentovala a vysloužila si Velmi nadějný!

Marley posudek: středně silná kostra, dobrá hlava, výborná horní linie, hluboký hrudník s výborným předhrudím, dobré zauhlení, výborná v pohybu

Coffee nastoupila do třídy pracovní v konkurenci krásné fenky, bylo to velmi zajímavé a zdlouhavé v kruhu. Pán posuzovatel Jursa měl těžké rozhodování a pečlivě si vše prohlížel, porovnával. Naštěstí Coffee měla svůj den, pěkně se prezentovala a i stála v postoji. Takže, Coffee si nakonec vysloužila známku výborná 1, CAC!!!

Coffee posudek: jemná kostra, výborná hlava, suchý krk, dobrá horní a dolní línie, v předu i v zadu dobré uhlení, korektní pohyb

Jsme moc rádi, že jsme se viděli po dlouhé době s kamarády a těšíme se zas!!! 

 

12.1.2013

Trénujeme na výstavu do Trenčína, kde je Coffee přihlášena do třídy pracovní a Marley do dorostu. Řeknu Vám, že s malou je to boj, protože je to rebel a nenechá se jen tak vykolejit. Energie má na rozdávání, ale tak chvíli v postoji vydrží. Horší je to s běháním, všude je sníh a ledovka, takže to necháme osudu.

Marley se potká v kruhu se sestřičkami Cayenne a Corou, takže to bude boj v rodinném kruhu

 Marley – 7.měsíců

Coffee – 22.měsíců

 facebook
mail
home