Štěňata

 

Štěňátka z Casa de Canela 

 

BEREME REZERVACE NA ŠTĚŇÁTKA PORTUGALSKÉHO OHAŘE - plánovaný vrh / Jaro 2023

 

Štěňátka MOK neplánujeme !

 

 

 

 

Jejich plánovaný příchod na svět...

Naši psi, jako i štěňátka žijí s námi v domě, kde mají k dispozici zahradu. Jejich příchod na svět je dlouho dopředu plánovaný a s láskou očekávaný. Při výběru krycích psů klademe důraz na zdraví, povahu, práci a samozřejmě exteriér v souladu se standardem.  

 

Štěňátka se narodí v teple domova, kde mají péči jakou vyžadují.  Fence připravíme 2týdny dopředu porodní box, aby si na něj zvykla, cítila se v něm pohodlně a měla svůj klid. V průběhu porodu nebude fenka nikdy sama, vždy u ní budeme a budeme se pečlivě starat, aby vše proběhlo v pohodě a jak má. Pro případ budeme mít na telefonu veterináře, který tu bude do několika minut. Po porodu necháme pro jistotu fenku vyšetřit, jestli vše proběhlo v pořádku, vyčistíme box a můžou všichni spokojeně odfukovat a odpočívat po náročném porodu.

 

 

 Odchov štěňat…

První tři týdny budou štěňátka v porodním boxu, kde mají svůj klid. Matka bude mít k ním přístup 24h denně, sama si reguluje kdy je nakojí, očistí, pomasíruje. Občas si odběhne oddechnout za pánečky na gauč, když má štěňátka čistá a spokojená. Jak štěňátka začnou chodit, zlobit a vymýšlet lumpárny,budou mít přístup do ohrádky i na zahradu, kde bude i provizorní boudička aby se mohla schovat. Přes noc a za nepříznivého počasí budou s námi doma v jejich pokojíku.

 

Doma přicházejí do kontaktu s rušivými elementy: zvonek, buchot hrnců, spotřebičů, fén, vysavač, televize, děti, hlučné rozhovory, bouřka… Také si vyzkoušejí cestu autem a Volhardův osobnostní test, který pomáhá ukázat povahu a charakter každého štěňátka.

 

Návštěvy kamarádů, budoucích majitelů a zájemců jsou povolené od 3 týdne, kdy štěňátka vidí, slyší a vnímají. Od tohoto období se u nás střídají návštěvy malých i velkých dětí, starších lidí… Těmito návštěvami se formuje jejich povaha a tak v budoucnosti nebudou mít problém ve společnosti, běžném životě a budou vyrovnaná a kontaktní.

Dbáme o správnou manipulaci se štěňátkem - správné držení, zvedání (jsou na to upozorněny všechny návštěvy i budoucí majitelé).

 

Celý čas co jsou štěňátka u nás, snažíme se je co nejlépe socializovat a připravovat na život s jejich budoucími páníky. Protože to, co se zanedbá u chovatele, může přinést celoživotní následky. Co nedáme štěňátku my a matka v průběhu rané socializace, nedá mu už nikdo nikdy.

 

Prodejem štěňátka to z naší strany nekončí, ale začíná. Chceme poznat člověka/rodinu, v které bude naše štěňátko vyrůstat. Upřednostňujeme lidi, kteří se nám ozvou před narozením štěňátek, resp. před krytím fenky. Tito zájemci budou informováni o krytí, těhotenství, porodu a odchovu štěňátek.

 

 

Ke štěňátku dostanete:

 • smlouvu o smlouvě
 • prodejní smlouva
 • očkovací průkaz - v případě exportu - pet pass
 • průkaz o původu psa - v případě exportu – exportní průkaz o původu psa
 • čipování štěňátka
 • manuál ke štěňátku od chovatele
 • výbavičku pro štěňátko: obojek, deku s vůní maminy a sourozenců, oblíbenou hračku, okusovací kostičku na cestu domů, jídlo na první dny v novém domově (maso nebo granule, pro co se majitel rozhodne) a dáreček pro majitele ;)
 • samozřejmostí  je chovatelský servis- nabízím pomoc v oblasti výchovy, výcviku, příprav na výstavy a zkoušky...

střetnutí odchovů, výcvikové srazy 

 

 Očekáváme:

 • člověka/rodinu, který/á je připravena dát našemu štěňátku milující domov, kde bude šťastné a budou se mu věnovat
 • neprodáme štěňátko do rukou, kde by ho chtěli zavřít do kotce a věnovat se mu jen jak se "udělá čas na psa" - vizsla je kontaktní plemeno, v izolaci trpí
 • osobní střetnutí s budoucím majitelem
 • zůstat v kontaktu s majiteli našich štěňátek  - chceme být informovaní o radostech, no i starostech s naším/Vaším miláčkem.

 

 Jestli hledáte co nejlacinější štěňátko, u nás nehledejte. Nejsme množitelé, kteří mají ročně několik vrhů, a prodejem štěňátka to pro nás skončilo. Není nám jedno, v jakých rukou štěňátka skončí, upřednostníme zájemce, kteří mají se štěňátkem pracovní, výstavní plány. Ale není to podmínkou. I jako společníka do rodiny. Máme vysoké nároky na otce štěňátek, štěňátkům dopřejeme tu nejlepší stravu, péči. Máme svoji filozofii chovatelství, odchovu štěňátek, proto uvítáme lidi, kteří myslí stejně a ocení to – jestli se Vám to nelíbí, doporučíme Vám jinou chovatelskou stanici, která má štěňátka.

 

 Jestli se rozhodnete pro štěňátko MOK a né z naší chovatelské stanice, PROSÍM NEPODPORUJTE CHOV MNOŽITELŮ – štěňátka bez PP. Chovatelů je dost, téměř celoročně jsou v ČR a SR vrhy. Vždy se dá najít cesta. Jak plánujete jen společníka do rodiny, vyplatí se investovat do štěňátka s PP – máte vyšší záruku zdraví, povahy, exteriéru… a máte záruku, že ze štěňátka vyroste Vizsla a né vizslosetr, vizslovymar a jiné.

 

 

 

Děkujeme!

 

 facebook
mail
home