Výcvik

 

Lovecký výcvik 


S loveckým výcvikem jsem se rozhodla začít, jelikož mě stále více lidí z okolí oslovuje s prosbou o pomoc. Každý pes je individuální jedinec, který potřebuje zvláštní přístup. Základ úspěšného používání loveckého psa v myslivosti není jen jeho chovatelské prošlechtění, ale především výcvik. V případě zájmu mě kontaktujte.

 

Výcvik probíhá formou domluvených schůzek, individuální a nebo skupinový. Před zahájením výcviku, preferuji osobní setkání - procházku, která bude sloužit k poznání a domluvení na úrovní výcviku, co od toho očekáváte a jak je na tom s poslušností Váš pejsek. 

 

  • Co se budeme učit?

Se štěňátky začínáme výchovou, socializací a základní poslušností. Výcvik směřujeme k budoucímu loveckému výcviku, plnění zkoušek, plnění lovecké upotřebitelnosti a následné možnosti využití psa v myslivecké praxi.

 

  • Začátečníci

Věk: 3-10 měsíců – dle úrovně
Předchozí výcvik: pro úplné začátečníky
Pomůcky: pevný obojek, přepínací vodítko, stopovací šňůra (10m), pamlsky
Předmět cvičení: socializace štěňátek, komunikace se psem, nácviky přivolání a základní ovladatelnosti – sedni, lehni, chůze na řemeni, rozvíjení loveckých vloh (po domluvě: příprava na výstavy)

 

  • Mírně pokročilí

Věk: 5-14 měsíců – dle úrovně výchovy a výcviku, (pokud jste začali s pejskem výcvik v pozdějším věku nevadí, nebojte se mě kontaktovat, nikdy není pozdě začít) 

Předchozí výcvik : nutné zvládnout udržet pozornost pejska, přivolat – bez velkých rušivých vlivů, povel sedni, lehni, základy vodění na řemeni.

Pomůcky: pevný obojek (možno i stahovací řetízek – záleží na temperamentu psa), přepínací vodítko, stopovací šňůra (10m stačí), píšťalka, pamlsky
Předmět cvičení: socializační cvičení, nácviky přivolání (i v rušivých podnětech) a základní ovladatelnosti – sedni, lehni, chůze na řemeni, odložení, základní ovladatelnost loveckého psa na píšťalku, rozvíjení loveckých vloh. Základy down. (po domluvě: příprava na výstavy)

 

  • Pokročilí

Věk: 9- dospělák – dle úrovně výchovy a výcviku
Předchozí výcvik: nutné zvládnutí základní poslušnosti – viz výše. Ovladatelnost na píšťalku. Základy povelů down. Je vhodné absolvovat loveckou přípravku – mírně pokročilí.
Pomůcky: pevný obojek (možno i stahovací řetízek – záleží na temperamentu psa),přepínací vodítko, stopovací šňůra (10m stačí), píšťalka, pamlsky
Předmět cvičení: poslušnost a ovladatelnost v rušivých podnětech, ovladatelnost loveckého psa na píšťalku, povel down – různé situace, upevňování, učení na píšťalku, rozvíjení loveckých vloh – s přihlédnutím k budoucímu loveckému vedení psa a mentalitě loveckých plemen. (po domluvě: příprava na výstavy)

 

 

  • Aport - začátečníci

Věk:9 měsíců a starší – dle úrovně výchovy a výcviku
Předchozí výcvik: nutné zvládnutí základní poslušnosti – viz výše. Ovladatelnost na píšťalku.
Pomůcky: pevný obojek (možno i stahovací řetízek – záleží na temperamentu psa),přepínací vodítko, stopovací šňůra (10m stačí), píšťalka, pamlsky, aportovací dřevěná činka (kozlík) – velikostí a hmotností úměrná konstituci psa
Předmět cvičení: základ aportu, držení, chůze, správné odevzdávání

 

  • Aport - mírně pokročilí

Věk:9 měsíců a starší – dle úrovně výchovy a výcviku
Předchozí výcvik: nutné zvládnutí základní poslušnosti – viz výše. Ovladatelnost na píšťalku. Povel down.
Pomůcky: pevný obojek (možno i stahovací řetízek – záleží na temperamentu psa),přepínací vodítko, stopovací šňůra (10m stačí), píšťalka, pamlsky, aportovací dřevěná činka (kozlík) – různé váhy – i težší, dummy – aportovací pešek, kožešinové a jiné atrapy
. Předmět cvičení: nácviky přinášení, kombinace přinášení, nošení těžších aportů, dohledávání aportů

 

  • Aport - pokročilí

Věk:9 měsíců a starší – dle úrovně výchovy a výcviku
Předchozí výcvik: nutné zvládnutí základní poslušnosti – viz výše. Ovladatelnost na píšťalku. Povel down , perfektní zvládnutí aportu na kozlíku, pešku a atrapách, nošení težších aportů.

Pomůcky: pevný obojek (možno i stahovací řetízek – záleží na temperamentu psa),přepínací vodítko, stopovací šňůra (10m stačí), píšťalka, pamlsky, aportovací dřevěná činka (kozlík) – různé váhy – i težší, dummy – aportovací pešek, kožešinové a jiné atrapy.

Předmět cvičení: nácviky přinášení, kombinace přinášení, nošení těžších aportů, dohledávání aportů, přinášení drobné zvěře – pernaté, srstnaté

 

 

 

 

 

 facebook
mail
home