O vizsle

                                             

 

 

Popíšeme Vám Vizslu dle našeho pohledu, každý může mít na věc jiný názor, ale v našich očích Vizsla je:

 

Velmi živé, přátelské, oddané a kontaktní plemeno. Miluje společnost své rodiny a nerada bývá osamělá. V první řadě je Vizsla pracovní plemeno, takže ji nestačí jen dlouhé procházky, ale potřebuje i zaměstnat hlavu. Nejlépe ji zaměstnáte hlavu loveckým výcvikem, který ji neskutečně baví a byla pro něj vyšlechtěná. Aportování ze srdce miluje, a když může pánečkovi udělat radost s přinesením jakéhokoliv aportu, jak činky, zvěře tak to udělá! Neskutečně se umí s pánem radovat! Pokud lovecký výcvik nechcete dělat, jsou různé sporty, do kterých se Vizsla hned zapálí, jako je například Agility, Coursing, Dogdancing a jiné.

 

 

Když nemá Vizsla pořádně zaměstanou hlavu, může mít ničitelské sklony! Což není zrovna pěkná podívaná, když přijdete domů z práce. Proto je nejlepší před odchodem do práce pejska vyvenčit, dát mu nějakou hračku, s kterou se zabaví a tradá do práce. Po práci nehrozí, že si půjdete odpočinou, protože na vás čeká vyspaný a nevybouřený pes, takže opět na procházku.

 

 

Na druhou stranu se umí Vizsla podřídit svému pánovi, když jste nemocní, tak ji ani nevadí, že nebyla týden venku a je schopna celou Vaši nemoc s Vámi odležet v posteli. Ale POZOR, jak ji jednou pustíte do postele, už ji odtud nedostanete! Mluvíme z vlastní zkušenosti!

 

Vizsla je velmi učenlivé plemeno, které vše rychle pochopí, jen má někdy tendence si dělat z pána srandu, proto musíte být u výcviku důslední ale NEPOUŽÍVAT hrubého zacházení! Vizsla špatně snáší hrubé zacházení! 

 

Musíte také počítat s tím, že už doma nebudete mít žádné soukromý, půjdete do koupelny, Vizsla Vám v patách, půjdete na Wc, Vizsla Vám v patách, budete vařit, Vizsla bude u Vás sedět a pozorovat Vás atd atd… Kam se hnete, všude ji bude plno! Ale opravdu plno! Někomu tohle může lézt na nervy, takže bych Vámi volila jiné, méně kontaktní plemeno.

 

Dle našeho názoru, jak jsme již zmiňovali, že Vizsla je kontaktní plemeno, by neměla být venku v kotci. Myslíme si, že je mnohem šťastnější, když žije tam, kde je lidská společnost. Nebo alespoň my bychom si tu jejich domácí společnost nedokázali odepřít. Je to věc názoru, nikoho neodsuzujeme, když má někdo Vizslu venku, věříme, že je málo lidí mezi námi, co by zavřeli psa do kotce a nevěnovali se mu.

 

     Kdybychom měli shrnou Vizslu ve zkratce:

 

  • Přizpůsobivá, učenlivá, chytrá ale i vyčůraná
  • Nekonfliktní vůči psům a lidem – hodí se k dětem
  • Společenská
  • Energická ale doma povaleč
  • Bláznivá

 

Jestli si myslíte, že Vizsla je právě to plemeno, které hledáte, nebojte se mě kontaktovat. Ráda Vám poradím a doporučím jiné chovatelské stanice, pokud právě nemáme šťěňátka my :)

 facebook
mail
home