list odrazkaOdchov   list odrazkaDeník maminky   list odrazkaDeník štěňátek    

 

 

Deník štěňátek- A litter

 

Více fotek najdete na: http://browncoffee.rajce.idnes.cz/

6.11.2014

Štěňátka postupně odcházejí k majitelům.

Doma nám zůstává:

Azeitona - černý pejsek! - Hledáme mu milující domov, jako mazlíka, nebo na loveckou upotřebitelnost.

Almond - hnědý pejsek! - Almond by chtěl být mazílek ale uchovnění by se také nebránil :)

Aurora - oranžová fenka! - Rory měla původně zůstat doma s Coffee, jen na to bohužel není vhodná doba. Takže Rorynka hledá super páníky, co se ji budou věnovat po lovecké i výstavní stránce! Pokud se žádný takový nenajde, prostě doma zůstane :)

 

23.10.2014

Včera byla štěňátka otetována a naočkována. Tetovací čísla štěňátek jsou od 5051 až 5061. Bylo trošku křiku ale všechna to zvládla na výbornou. Kluci byli teda trošku ukřičenější. Nejlépe to zvládla Arlenka ( béžová ) a Abigail ( fialka ). 

 

14.10.2014

Štěňátka byla dnes podruhé odčervena. Každý týden stříháme drápky a řeknu Vám, že to již není žádná sranda! 

Jelikož je krásné počasí, tak od půl desáté do 17.00 jsou venku na zahradě, získávají přirozenou imunitu. od 17.00 do cca 22.00 jsou s námi v jídelně, kde si volně pobíhají. Dostanou večeři a alou do boxu spát :)

Socializace probíhá také, každý den máme nejméně jednu nebo dvě návštěvy. Jak starší osoby tak děti, myslím si, že budou mít socializaci dokonalou a nic jich nezaskočí. Na zahradě štěkot psů, zpěv ptáků, od sousedů zvuk brusky atd... Doma se setkali od doby co začali slyšet s vysavačem, buchotem hrnců, plechů, bouchnutí dveří, mixérem a všemi denními záležitostmi.  

Během 7. - 8. týdne budeme postupně zvykat štěňátka na ruch ulice, jako jsou auta, traktory a jiné. Aby nebyli překvapené, až přijdou k budoucím majitelům z aut  :)

 

7.10.2014                                         

Štěňátka baští syrové maso a velmi jim chutná. Dnes byla všechna štěňátka zvážena a snažila jsem se vyfotit nějaké postojovky. Někteří spolupracovali dokonale, někteří ne :) Bohužel slečna fialová a béžová mezi ně patří.... Snad se nám příště postoj podaří ;)

 

28.9.2014

Prdelky dnes dostali poprvé kozí mléčko a velmi jim chutnalo, oblizovali se až za ušima. Zítra jich čeká první masíčko, budou mít k obědu vařená slepičí prsa s vařenou mrkvičkou a další den naběhneme na syrové maso. Budeme vše dokumentovat, takže se těšte na foto :)

Z boxu se linou zvuky jako je vrčení, štěkot, kňourání,rozčilování se a náznaky her a kousání. Štěňátka proto dostala již své hračky aby začali poznávat i okolní svět a nekousali jen do sourozenců. V tu chvíli jsem uznala, že box začíná být malí, tak dostali větší prostor :) Mrkněte na foto na rajče z tohoto týdne.

 

23.9.2014

Štěňátka nám rostou jako z vody! Již všechna mají rozlepená očka, snaží se pochodovat po boxu a vydávají velmi směšné zvuky. Včera byla poprvé odčervená, pasta na odčervení se jim moc nelíbila, asi není tak dobrá jako maminky mléčko. 

Po vydatné večeři, jsem využila situace, když všichni spinkali a ostříhala jim drápečky, aby maminku při kojení tolik neškrábali. 

 

15.9.2014

Štěňátka jsou krásně živená a vitální, byli od pana veterináře pochválena, že má maminka velmi dobré mléčko a štěňátkům jen prospívá :) Měli jsme začít s přikrmováním a zatím není potřeba. S přikrmováním začneme jen v případě, kdyby to vypadalo, že nám maminku spapají.

 

8.9.2014

Narodila se štěňátka!  6 holčiček a 5 kluků!

Jak nám rostou můžete sledovat na http://browncoffee.rajce.idnes.cz/facebook
mail
home