Novinky 2014

 

30.12.2014

Za celou Naši chovatelskou stanici přejeme úspěšný vstup do NOVÉHO ROKU! Hodně výstavních a pracovních úspěchů!

My se v roce 2015 chystáme s Coffeenkou dodělat nějaký ten šampionát a zkusit nějaký ten memoriál, tak snad se Nám zadaří :) Budeme se těšit na setkání, jak v poli výstavním, tak pracovním ;)

Již začínáme plánovat Jarní / předvlohový srázek a výcvik, takže kdyby jste se někdo chtěli přidat, nebudeme proti ;)

30.11.2014

Všechna štěňátka našla svůj domov. Chtěla bych poděkovat Všem majitelům Našich štěňátek, že jim dají milující domov a plně se jim věnují. Tohle chovatele opravdu nejvíce hřeje u srdce. 

26.10.2014

Štěňátka mají své tetovací čísla! Začínáme číslem 5051 a končíme 5061.

14.10.2014

Štěňátka byla dnes podruhé odčervena. Každý týden stříháme drápky a řeknu Vám, že to již není žádná sranda! 

Baští již jakékoliv maso a i vyzkoušeli syrové kosti, které jim velmi chutnali. Každý den dostávají nepasterizované kozí mléčko. 

2.10.2014

Štěňátka rostou jako z vody! Již baští vařené kuřecí maso s mrkvičkou! O víkendu začnou baštit syrové maso. Všechna jsou velmi šikovná a chutná jim :)

 

Bereme záznam již jen na fenečky, pejsky máme všechny zadané :)

8.9.2014

NARODILA SE ŠTĚŇÁTKA!

Coffenka nám předvedla učebnicoví porod! Je vzorná maminka! O štěňátka se krásně stará, olizuje bříška, uklízí bobečky atd. No ani nás to nepřekvapuje, Coffee je prostě vzorná ve všem.

Narodilo se Nám  5 kluků a 6 holčiček :) Mají se velmi k světu, jsou zdravá, krásná, bez jakéhokoliv znaku. 

Stále bereme záznam na štěňátka, nemáme všechny zadané ,jelikož se Nám jich narodilo víc než jsme předpokládali :)

 

4.8.2014

BŘEZOST POTVRZENA!!!!!!

Coffee je správná těhotná ženska. První měla chutě, snědla by i nás, a teď nemůže sníst vůbec nic... Doufáme, že ji ta její nežravost rychle přejde :)

12.7.2014

Konečně žhavé a očekávané novinky!!! Proběhlo krytí Parázs x Coffee! 

Coffee začala konečně hárat, tak jsme se vydali na výpravu do Maďarska na Balaton k Anně do chovné stanice Magasparti rutinos, kde na Nás čekal úžasný Parázs!  Byla to láska na první pohled! Prostě romantika, tak jak jsem si to přála a představovala! Parázs byl velmi něžný a pozorný ke Coffee. Coffee nedělala žádné drahoty, párkrát mu zatancovala a bylo to! Spojení trvalo 20min.

Druhý den jsme se vydali s Annou a Parázs do pole trénovat vystavování a hledání. Parázs má dokonalé, systematické, svižné hledání v poli! Krásně spolupracuje s Annou, poslušnost má 100% a vystavení totálně dokonalé! No posuďte samy z fotek ;) Parázs je velmi vášnivý aportér, nejraději by aportoval i všechno živé! Je velmi chuťový a to jsem si na něm velmi zamilovala! Samozřejmě Coffee neseděla jen v autě, ale zkusila si vystavování na bažantovi také! Ostudu mi neudělala, krásně postupovala, vystavovala!  Myslím si, že štěňátka budou po pracovní stránce dokonalé!!!

Ohledně exteriéru Parázs. Je to pes silnější kostry, s krásným hrudníkem, předhrudím a dokonalým úhlením předních i zadních končetin. Je světlejší barvy, s krásným tmavým okem. Ke Coffee přiměřený jak velikostně, tak i kostrou. Povahově je to velmi milý a přátelský pes! Patřičně nám to dal i najevo ;)

 Třetí den jsme se zastavili za Annou na překrytí a rozloučit se. Krytí byla opět rychlovka, šlo vidět, že Coffee se těší a ví, co ji čeká!  S těžkým srdcem jsem odjížděla domů, ne že se do Parazs zamilovala Coffee ale i já! Je to pro mě PAN PES!

Teď můžeme, čekat co z lásky Coffee x Parázs  vzniklo, jestli nás přijelo domů o pár víc nebo ne. Matka příroda rozhodne! 

Vice foto najdete na:  http://browncoffee.rajce.idnes.cz/Coffee_X_Parazs_kryti

 

7.6.2014

Cassovia Copyright Buona casa a celý vrh C Buona casa slaví dnes své druhé narozeniny! Přejeme jen to nej a hodně pracovních a výstavních úspěchů ;)

Touhle formou musím i bohužel oznámit, že Cassovia Copyright Buona casa v Naší chovatelské stanici již nefiguruje. Doufáme, že bude mít šťastný psí život! V Našich srdíčkách zůstane napořád :*

 

23.2.2014

Marley se zúčastnila výstavy DUOCACIB Brno 22/2 rozhodce Stanovský (CZ) – 23/2 rozhodce Jursa (SK), kde si první den vysloužila velmi dobrou, no pán rozhodce rozdával výborné opravdu málo, ale s posudkem souhlasíme, co nám bylo vytknuto sedělo, takže v rámci možností spokojenost. Marley se velmi pěkně prezentovala i stála, za to v neděli, nevím z jakého důvodu ale vždy u pana rozhodčího je nějaká nesvá, nejspíš se ji na něm něco nepozdává a přitom je to náš (s Coffee) nejoblíbenější rozhodčí, je velmi milý, mírný ke psům a velmi dobrý rozhodčí ( občas trošku zubař, ale důkladnost je důležitá J ) Marley stála v postoji krásně, v běhu se ji moc nechtělo, nevrtěla ocáskem a byla taková znuděná. Pán rozhodčí nám povídá: Fena je to moc pěkná, ale má své mouchy, o kterých určitě víte a jdou vám dokonale skrýt J  No byla sranda a vysloužili jsme Výbornou 2 a myslím, že zaslouženě.

 

Fotky Marley z kruhu

 Postoj Coffee. V březnu oslaví své 3tí narozeniny.

 Postoj Marley. V červnu oslaví své 2hé narozeniny.

 

12.2.2014

Po dlouhé době napíši aktualitu, která se bude týkat Národní výstavy v Brně, kde se zúčastnili obě naše holčičky a dále velké novinky, a to výběr krycího psa pro Coffee J

Na začátku ledna jsme jeli do Brna na Národní výstavu psů, kde posuzoval rozhodce Kalich Miroslav, který dle mého názoru posuzoval velmi pěkně a vše krásně zhodnotil a vysvětlil. Marley neměla opět svůj den, přisuzuji to k hárání, které za pár týdnů na ni přišlo, tak moc nespolupracovala, tak jak by měla, prostě ráda špulí na každého prdelku, proto si vysloužila známku Velmi Dobrá.

Coffee zase zaválela, byla v super náladě, do kruhu vběhla úplně v pohodě, běhala jako mažoretka a vysloužila si Výborná, CAC a tím dokončila šampiona ČESKÉ REPUBLIKY! Jsme velmi šťastní J

Jak již jste si určitě všimli, zveřejnila jsem otce vrhu A, kterým je Aranyvadász Parázs. Chtěla jsem být ještě nějakou dobu tajemná, ale jelikož bylo na mě velmi dotazů ohledně otce štěňat, rozhodla jsem se ho zveřejnit. A myslím si, že se nemáme za co stydět! Pejska jsem pečlivě vybírala několik měsíců a myslím, že vybrat lépe jsem nemohla. Parazs je zdraví pes, pěkného rodokmenu, který mě hned okouzlil svojí stavbou těla a také tím, že se sním více pracuje, jako běhá po výstavách… Každopádně úspěšný je i ve výstavních kruzích… Uvidíme co nám tohle spojení Coffee X Parázs vykouzlí, hrozně se na štěňátka těšíme a už teď jsme na vážkách, zda si jedno ryšavé klubíčko nenechat, protože fakt jsem z Parázse unešená a věřím, že až ho uvidím živě, spadne mi brada a zamilujeme se s Coffee obě na první pohled J

 V brzké době se chystáme na výstavu jen s Marley a to koncem února do Brna. Tak držte palce a všechny tlapky ať se prdelka umoudří a stojí jako socha. Obsazení tříd bude velmi našlápnuté… facebook
mail
home